Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna to rodzaj finansowania, którego głównym źródłem zabezpieczenia jest hipoteka na nieruchomość. Jedną z największych zalet takiego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz wysokość pożyczki, która może przewyższać kwotę, jaką oferują placówki bankowe udzielając np. kredytów gotówkowych. Spłata pożyczki hipotecznej zazwyczaj jest też rozłożona na wiele lat, co klienci również poczytują zazwyczaj za zaletę. Jednak dla większości osób starających się o tę formę pozyskania środków finansowych najważniejsze jest to, że kwotę można przeznaczyć na dowolny cel.

Środki finansowe na dowolny cel

O pożyczkę hipoteczną może starać się każdy, kto jest właścicielem nieruchomości nieobciążonej kredytem. Naszym klientom pomagamy w kompletowaniu dokumentów potrzebnych do procesu weryfikacji i procedowania wniosku o udzielenie pożyczki. Pozytywne rozpatrzenie wniosku może stać się potężnym zastrzykiem gotówki, za który sfinansujemy to, na czym nam zależy. Dowolność wydatkowania środków to zresztą największa różnica między pożyczką a kredytem hipotecznym, który przecież jest przyznawany na konkretny cel.

Kto może się starać o środki?

Każda osoba fizyczna, która spełnia określone warunki może ubiegać się o pożyczkę hipoteczną. Zazwyczaj klient musi spełniać kilka kryteriów, w tym wiekowego, dochodowego oraz własnościowego. Do wniosku należy też zazwyczaj dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów oraz dokumentację nieruchomości, która będzie stanowiła zabezpieczenie na wypadek braku spłaty zobowiązania. Co ciekawe, zabezpieczenie w postaci nieruchomości nie musi być własnością osoby ubiegającej się o dodatkowe środki, o ile właściciel wyrazi zgodę na przeprowadzenie procedury.

Profesjonalna pomoc i doradztwo

Zachęcamy Państwa do kontaktu – chętnie opowiemy więcej o tej formie pozyskiwania środków finansowych na dowolny cel oraz przybliżymy to, jak wygląda procedura i czy w Państwa przypadku pożyczka hipoteczna będzie korzystna. Polecamy Państwu także nasze pozostałe produkty bankowe.