Pomoc prawna

Oddłużanie

Choć coraz lepiej radzimy sobie z oszczędzaniem, to część z konsumentów posiada liczne zobowiązania do spłaty. Są to opłaty ratalne, pożyczki gotówkowe, spłaty kart kredytowych czy kredyty hipoteczne. Według danych pochodzących z Krajowego Rejestru Długów przeciętne zadłużenie Polaka znacznie przewyższa przeciętną pensję i wynosi aż 18 335 zł. Jak wskazują eksperci, kwota ta ciągle się powiększa wobec rosnących zobowiązań finansowych Polaków. Klientom naszej placówki doradzamy i pomagamy w zarządzaniu swoim długiem, oferując im produkty bankowe skrojone na miarę ich potrzeb.

Niekiedy zadłużenie staje się dla naszych klientów uciążliwym problemem, przez który popadają w finansowe kłopoty. Istnieją sposoby i mechanizmy, których powzięcie w odpowiednim momencie może nas uchronić przed przykrymi konsekwencjami zwiększającego się długu. Jeśli zajdzie taka konieczność konsumenci mogą podjąć negocjacje z wierzycielem, ogłosić upadłość oraz pomyśleć o konsolidacji długu. Ostatnia z możliwości może przynieść szereg korzyści.

Kredyt konsolidacyjny – zalety

Konsolidacja rat oraz innych zobowiązań finansowych oznacza, że od tej pory musimy płacić jedynie jedną opłatę miesięcznie, a nie jak do tej pory kilka. Klienci mogą więc zaoszczędzić na płaceniu prowizji oraz wydłużyć okres spłaty wszystkich pożyczek. Kredyt konsolidacyjny to również rodzaj kredytu, który jest przyznawany przez upoważnioną do tego instytucję na spłatę dotychczasowych zobowiązań finansowych. Przyznanie kredytu konsolidacyjnego może sprawdzić się także w sytuacji, w której dłużnik nie posiada zdolności kredytowej na zaciągnięcie kolejnego zobowiązania. Wówczas część kwoty przyznanej w ramach konsolidacji może zostać przeznaczona na spłatę istniejącego już długu i odciążyć w ten sposób domowy budżet.

Doradzamy i wskazujemy rozwiązania

Nasi profesjonalni doradcy od lat wspierają klientów zagrożonych utratą płynności finansowej. Oprócz kredytów konsolidacyjnych wśród proponowanych przez nas rozwiązań znajdują się także profesjonalne doradztwo z zakresu zarzadzania majątkiem oraz domowym budżetem. Korzystając z naszej pomocy uzyskacie Państwo cenne wskazówki dotyczące tych właśnie zagadnień, które – mamy nadzieję – okażą się przydatne w podejmowaniu kolejnych decyzji finansowych.