Kredyty Konsolidacyjne

Posiadanie zobowiązań w wielu bankach może powodować dyskomfort podczas prowadzenia domowego budżetu. Najlepszym rozwiązaniem na to, by wszystkie spłacane przez siebie raty połączyć w jedną jest kredyt konsolidacyjny. Dzięki niemu nie będziesz musiał pamiętać o przelewach do różnych instytucji w różnych terminach, ale o jednym do jednego banku.

Mniejsze raty i wygodniejsza spłata

Kredyty konsolidacyjne udzielane przez banku pozwalają połączyć spłatę wszystkich Twoich zobowiązań w jedno. Dzięki temu raty za kredyty gotówkowe, hipoteczne czy też zadłużenie na karcie kredytowej od teraz może być przez Ciebie przelewane na jedno konto. Należy pamiętać, że w ramach takiej umowy nie dostaniesz fizycznie środków, gdyż to bank za Ciebie reguluje Twoje zobowiązania.

Niemniej to, co przemawia za konsolidacją to fakt, że miesięczna rata bardzo często jest niższa od dotychczas przez Ciebie regulowanych. Dzięki temu środki nie tylko będziesz wpłacał na jeden numer konta, ale także w niższej kwocie. Trzeba jednak pamiętać, że w związku z tym wydłuża się cały okres spłaty zadłużenia. Co więcej, nierzadko rośnie w takim przypadku oprocentowanie i dochodzi prowizja dla banku udzielającego kredytu konsolidacyjnego.

Zalety połączenia swoich zobowiązań w jedno

Przede wszystkim takie rozwiązanie jest dedykowane osobom, które chcą mieć pewność terminowego spłacania pożyczonych środków. Jest to bardzo wygodne, gdyż eliminuje ryzyko pominięcia jednej z wielu wymaganych rat. Co więcej, kredyt konsolidacyjny uniemożliwia wpadnięcie w spiralę zadłużenia. Pełna kontrola na swoimi finansami przekłada się na rozważne zarządzanie domowym budżetem, a co za tym idzie – na rozsądniejsze planowanie wydatków. Niemniej jednak należy pamiętać, że osobom, które wcześniej miały problem ze spłatą swoich zobowiązań bank może odmówić zawarcia umowy. Dlatego jeśli chcesz znaleźć taki, który jednocześnie zaoferuje Ci dogodne warunki i bez jakichkolwiek zastrzeżeń pokryje Twoje zobowiązania to zgłoś się do nas. Prześledzimy oferty wszystkich dostępnych instytucji i pomożemy znaleźć najlepszą opcję dla Ciebie.