Kredyty Hipoteczne

Zakup domu czy mieszkania to bez wątpienia jeden z najbardziej kosztownych momentów w życiu człowieka. Natomiast w przypadku, gdy potrzebujesz dodatkowego źródła finansowania z pomocą przychodzą kredyty hipoteczne, które dostępne są w wielu bankach na naprawdę korzystnych warunkach.

Dokładna weryfikacja

Warto pamiętać, że instytucje finansowe przed udzieleniem wsparcia weryfikują wiele informacji i wymagają od klienta spełnienia kilku warunków. Przede wszystkim starając się o kredyt hipoteczny należy posiadać wkład własny stanowiący co najmniej 10% potrzebnej kwoty. Niemniej jednak wart uwagi jest fakt, że im więcej środków z Twojej strony, tym większe masz szanse na uzyskanie środków. Możesz nie tylko podpisać umowę, ale także wynegocjować z przedstawicielem korzystniejsze warunki spłaty.

Kluczową rolę odgrywa w przypadku kredytów hipotecznych zdolność kredytowa. Przede wszystkim weryfikowana jest sytuacja ekonomiczna wnioskodawcy. Bardzo często banki sprawdzają źródło i wysokość dochodów oraz historię spłat poprzednich zobowiązań. Raporty z Biura Informacji Kredytowej, w których zawarta zostałaby informacja o problemach w trakcie spłat rat w przeszłości mogłaby zadecydować o nieudzieleniu środków klientowi.

Wart uwagi jest także sposób spłaty kredytu hipotecznego, gdyż istnieją dwa warianty. Pierwszy z nich, czyli rata malejąca polega na spłacaniu przez pierwsze lata wyższej miesięcznej kwoty. Przekłada się to na możliwość spłaty zobowiązania dużo szybciej niż w przypadku drugiego wariantu, jakim są raty równe. Polegają one na przelewaniu przez klienta w początkowej fazie umowy kwot, na które w dużej mierze składają się odsetki. Jest to rozwiązanie wygodniejsze, jednak okres spłaty hipoteki w takim przypadku się wydłuża.

Zgłoś się do nas i uzyskaj środki na swój wymarzony dom

W związku z mnogością ofert występujących na rynku, możliwościami spłaty zobowiązania czy też różnymi wysokościami oprocentowania skorzystaj z pomocy profesjonalistów i zgłoś się do nas. Znajdziemy specjalnie dla Ciebie najlepszą propozycję, byś jak najszybciej mógł zamieszkać w swoim własnym domu.